Header article LLD Leasing
Budownictwo

Wynajem długoterminowy eliminuje ryzyko związane z zakupem pojazdu

W porównaniu z zakupem pojazdu, wynajem długoterminowy jest bardziej elastyczny, zwłaszcza że upraszcza oczekiwaną wymianę pojazdu. Ta szczególna zaleta wynajmu jest istotna zwłaszcza w przypadku zaawansowanych i drogich pojazdów wykorzystywanych przez profesjonalistów z sektora budowlanego i środowiska.

W sektorze środowiska i budowlanym stosuje się ramy nośne z konfiguracją osi i nadwozia, które wymagają dużych nakładów finansowych od firm. W związku z tym firmy te muszą zadać sobie pytanie: kupić, czy może wynająć sprzęt? „Firmy często wolą skupiać swoje inwestycje na podstawowej działalności. Dlatego wolą sfinansować instalację do utylizacji odpadów niż flotę pojazdów” – stwierdza Olivier Dutrech, dyrektor ds. innowacji i rozwiązań biznesowych Fraikin. Korzystanie z wynajmu długoterminowego stanowi również część rozwoju rachunkowości zgodnie zhttps://leaseaccounting.com/ifrs-16/ europejską normą MSSF 16. W normie tej określono, że https://www.daf-mag.fr/Thematique/reglementation-1243/breve/ifrs-16-un-resume-condense-de-la-nouvelle-norme-333237.htmprawa użytkowania związane z wynajmem muszą być łączone z aktywami, podczas gdy dług finansowy w postaci nakładów na wynajem z pasywami.

Kres podejścia dziedzicznego

Według Oliviera Dutrecha „poprzednie pokolenie dyrektorów firm cechowało się dziedzicznym podejściem do swoich pojazdów. Nowe jest zdecydowanie bardziej skłonne do wynajmu”. Zmiana ta jest tym bardziej istotna, że sektor korzysta z drogich urządzeń, co oznacza stosunkowo długi czas amortyzacji w przypadku ich zakupu. Żuraw przegubowy lub pojazd/koparka próżniowa z najwyższej półki jest często warta więcej niż podwozie, które je przewozi. Cena tych ram nośnych bez nadwozia czasami jest dwukrotnie wyższa niż cena zwykłego ciągnika drogowego.

W latach 2018-2020 utrzymywały się korzystne warunki odsprzedaży takich ram na rynku wtórnym. Rynek ten okazał się jednak nieprzewidywalny w perspektywie długoterminowej. Szacowanie obecnie hipotetycznego przyrostu przy sprzedaży za siedem lub osiem lat jest ryzykowne, tym bardziej, że aby dostać się do niektórych miast, trzeba korzystać z pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii. Trudno na przykład przewidzieć przyszłą wartość GMV, zwłaszcza że w takim okresie nastąpi również rozwój technologii. Wynajem eliminuje to ryzyko. Poza samym aspektem użytkowania sprzętu, zapewnia on również przeniesienie odpowiedzialności karnej w zakresie okresowych kontroli regulacyjnych. Stąd też wynajem jest sposobem na zapewnienia bezpieczeństwa prawnego.

Wynajem długoterminowy dostosowuje pojazdy do wymagań

Kolejną przewagą wynajmu długoterminowego jest duża elastyczność w porównaniu z zakupem. „Przekształcamy przypadek użycia w techniczne rozwiązanie” – wskazuje Olivier Dutrech. Jeśli klient ma bardzo konkretne wymagania, Fraikin dostarcza mu nową ciężarówkę, która jak najdokładniej odpowiada jego potrzebom. Jeśli jednak jego wymagania dotyczą ogólnej konfiguracji, a klient chce zoptymalizować swoje opłaty za wynajem, możemy mu zaproponować jeden z naszych pojazdów bazowych. Pojazdy te często też spełniają wymagania w zakresie wynajmu krótko- i średnioterminowego. Obecnie Fraikin dysponuje już flotą ponad 5 000 pojazdów przeznaczonych wyłącznie dla sektora budowlanego i środowiska w całej Europie.

W stronę nowych źródeł energii

„Obecnie otrzymujemy coraz więcej zapytań o https://f-mag.fraikin.fr/carburants-alternatifs-quels-freins-a-ladoption/pojazdy elektryczne i na gaz. Coraz częściej kontaktują się z nami duże firmy, które poszukują żurawi elektrycznych. Wały odbioru mocy (WOM), które takie żurawie wymagają, są również potrzebne do podnoszenia platform i urządzeń dźwignicowych. Jednak klienci mają skłonność do zapominania o długoterminowym wynajmie zaawansowanych i specjalnych pojazdów, mimo że taki wynajem już oferujemy” – podsumowuje Olivier Dutrech. Fraikin posiada niezbędną wiedzę specjalistyczną dzięki jednostce badawczej, która stanowi odzwierciedlenie 75 lat doświadczenia. Firma może teraz oferować najbardziej zaawansowane i specjalne pojazdy wymagane w sektorze środowiska i budowlanym. W związku z tym wynajem długoterminowy staje się coraz sprawniejszą i bardziej precyzyjną odpowiedzią na potrzeby profesjonalistów z branży budowlanej, a rozwój technologii w nadchodzących latach pozwoli na lepsze połączenie takiego wynajmu zhttps://f-mag.fraikin.fr/lelectrique-lalternative-ideale-pour-des-poids-lourds-propres/ pojazdami ciężarowymi zasilanymi energią elektryczną lub gazem.

Partagez cet article
Partagez cet article